ثروت را با ذهن خود جذب کن.

همراهان گرامی سلام

آیا تاکنون اندیشیده‌اید که چرا برخی از انسان‌ها به ثروت و توانگری می‌رسند و عده کثیری هم در اوضاع سختِ مالی به سر می‌برند؟!

آیا فکر می‌کنید که دلیل این امر تفاوت هوش، تخصص، تحصیلات، ارتباطات اجتماعی و یا بخت و اقبال آنان است و یا نوع سرمایه‌گذاری و شغل‌شان؟!

جواب این است که: هیچ کدام! تمام انسان‌ها در ذهن ناخودآگاه‌شان، باورهایی نسبت به پول و ثروت دارند. امکان دارد شما اصول و فنون مذاکره، بازاریابی و فروش، بوس، معامله و... را بلد باشید، اما اگر در ناخودآگاه‌تان باور مثبت و سطح بالایی از ثروت و موفقیت نداشته باشید، هرگز ثروت زیادی به دست نمی‌آورید و اگر هم به دلایلی به دست آورید، آن را از دست خواهید داد و پس از آن می‌گویید که علت آن چیزی جز بدشانسی، رکود اقتصادی، شریک بد و... نبود!

امکان دارد فکر کنید که چرا با این‌که واقعاً می‌خواهید، به ثروت نمی‌رسید؟! جواب این است: « اگر کاری که واقعاً می‌خواهید را نمی‌توانید انجام دهید، یعنی این‌که موردی وجود دارد که شما آن را نمی‌دانید.»

اولین قدم کسب ثروت و پایداری آن، ایجاد باور ذهنی مثبت نسبت به پول و میزان آن است. پس از آن می‌بینید که در اطراف‌تان فرصت‌های فراوان "آفرینش ثروت" وجود داشت و تعجب می‌کنید که چرا تاکنون آنها را نمی دیدید؟!

اگر به دنبال تفاوت در میزان درآمدتان هستید، باید در کارهای‌تان تفاوت ایجاد کنید و آن نیز منوط به تفاوت در روش فکر کردن شماست.

صحیح است که "زمان و مکان درست" برای موفقیت لازم است، اما این "انسان درست" است که از زمان و مکان درست، استفاده کرده و آنها را به نتیجه می‌رساند.

چگونه می‌توان به موفقیت رسید در حالی که ترس، نگرانی، احساس عدم لیاقت و عدم اطمینان به موفق شدن در ذهن انسان وجود داشته باشد؟!

یادتان باشد « کلید پیروزی، بیدار کردن و استفاده از نیروی عظیم درونی است.» پس از آن است که شاهد جذب ثروت و موفقیت و پایداری آن خواهید بود. به ذهن‌تان توجه کنید و ببینید که ترموستات آن روی چه ارقامی تنظیم شده است؟ نیم میلیون، پنج میلیون، پانصد میلیون یا ... ؟!

نوع و کیفیت میوه به ریشه درخت بستگی دارد. پس اگر از میوه زندگی خود (نتایج کارها و درآمد فعلی‌تان) راضی نیستید، ریشه آن (ارقام ذهنی) را عوض کنید.

به عبارت دیگر تغییر دیدنی‌ها، منوط به تغییر نادیدنی‌هاست. اگر در زندگی‌تان شرایط خوبی ندارید و کارها به خوبی انجام نمی‌شود، به دلیل آن است که در درون ذهن شما نابسامانی وجود دارد.

آری عزیزان!

اولین قدم موفقیت مالی و... ایجاد باور آن در ذهن است. توصیه می کنم روی ایجاد باور به طور خیلی جدی کار کنید و برای این منظور می‌توانید از کتاب "معجزه ذهن برای رسیدن به آرزوها" کمک بگیرید.

به امید مفید و مؤثر بودن‌تان برای جامعه و سربلندی‌تان در دو جهان

شاد و پرتوان باشید

مرتضی احمدی­‌منش


 

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
ارسال نظر
captcha