آرام باش و بدان که خدا با توست.

همراهان گرامی سلام

اغلب ما انسان‌ها، اعتمادبه‌نفس را با خودخواهی اشتباه می‌گیریم. یعنی خود را با جسم، دارایی‌ها و موفقیت‌های‌مان می‌سنجیم و وقتی خود را تافته‌ای جدابافته بدانیم، دچار خودخواهی می‌شویم، به جای این‌که بدانیم که همه از یک منشأ هستیم به نام خداوند. لذا برای ترک خودخواهی:

1-آرامش داشتن و آرامش دادن را تمرین کنید:

خودخواهی شما دائم در تلاش است تا در هر شرایطی به شما بگوید که دنیا نباید این‌گونه باشد، اما شما باید با جهان هماهنگ بوده و آرامش‌تان را حفظ کنید، در عین حال هر بخشی از زندگی که قابل تغییر است را آگاهانه تغییر دهید.

2-تفکر برنده - بازنده را کنار بگذارید:

این تفکر باعث خودخواهی در زمان برد و حقارت و پوچی در زمان باخت می‌گردد. تفکری که متأسفانه از کودکی توسط والدین و معلمان در بحث امتحانات، نمره، ورزش و... ایجاد شده است. رقابت زیباست و بردن نیز، اما وابستگی به بردن در دنیایی واحد که بازنده‌ای ندارد، باعث استرس می‌گردد. پس اگر نبردیم به این معنی نیست که باخته‌ایم. ترسِ باختن از خودخواهی سرچشمه می‌گیرد و روح الهی هرگز نمی‌بازد.

3-تفکر « حق با من است، چون . . . .  » را ترک کنید:

خودخواهی می‌کوشد که بین انسان‌ها جدل ایجاد کنید، زیرا در این حالت از منشأ الهی خود جدا می‌شوید. لذا هر زمان می‌خواهد در یک رابطه شما را به جر و بحث تشویق کند، با آرامش به جای حق به جانب بودن، انتخاب کنید که بر روی این بحث داغ، آب سرد معنویت، شادی و عشق بریزید.

4-مهم نیست که دیگران در مورد شما چگونه فکر می‌کنند:

اگر یادتان باشد که منشأ شما الهی است، خودتان را رها می‌کنید تا دیگران در مورد شما هر چه می‌خواهند بحث کنند! بدانید که: «خورشید در پشت ابرها هم درحال درخشیدن است.» به نوری که همیشه وجود دارد، ایمان داشته باشید.

5-احساس نارضایتی و بیشترخواهی را کنار بگذارید:

خودخواهی می‌کوشد آتشِ چشم‌وهم‌چشمی و بیشترخواهی را دائماً شعله‌ور نگه دارد و این حس چنانچه با نیاز به تعالی (رشد با آرامش و بدون حس برد و باخت) اشتباه گرفته شود، باعث می‌شود تا آخرین لحظه عمر فقط به زیاد کردن بیاندیشید و برای کوله بار اخروی توشه‌ای نیندوزید.

فراوانی اندوختنی نیست، باید بگذارید که فراوانی به سوی شما و از طریق شما جریان داشته باشد. به خاطر داشته باشید: « با بخشیدن است که دریافت می‌کنیم. »

آری عزیزان!

به خاطر داشته باشید که خداوند موفقیت شما را می‌خواهد و جز خوشبختی و رستگاری شما خواسته‌ای ندارد. می‌توانید برای تذکر و کسب نتایج بهتر، این متن را روبروی تخت‌خواب خود بزنید:

سلام، صبح بخیر.

من خدا هستم و امروزدر حل تمام مسائل به تو کمک خواهم کرد.

پس بدان که امروز از نظر مادی، معنوی و هر نظر دیگر، عالی و معجزه‌آسا خواهد بود.

 

به امید مفید و مؤثر بودن‌تان برای جامعه و سربلندی‌تان در دو جهان

شاد و پرتوان باشید

مرتضی احمدی­‌منش


 

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
ارسال نظر
captcha