خوش‌شانسی را کجا می‌فروشند؟!

همراهان گرامی سلام

قبل از خواندن این مقاله،‌ اول قول دهید که امسال، سال خروج شما از ریل ناکامی و قرار گرفتن در راه موفقیت باشد. حالا قول‌تان را نوشته و امضاء کنید و امسال را با ما باشید تا در این مورد کمک‌تان کنیم. ضمناً از مطالعه کتاب‌های خودسازی و موفقیت نیز غافل نشوید، چون تنها راهِ موفقیت، آموختن و عمل است.

میلیاردها نفر بر روی کره خاکی زندگی می‌کنند و همه آنها با مشکلات و کمبودهای جسمی، مادی یا احساسی دست به گریبان‌اند، ‌اما در بین همین افراد عده‌ای را می‌بینیم که توانسته‌اند زندگی خوبی را برای خود ایجاد کنند که ما آنها را به نام افراد "خوش شانس" می‌شناسیم و می‌گوییم «خوش به حال‌شان»

در حالی که اگر پای صحبت آن‌ها بنشینید یا زندگی‌نامه‌شان را بخوانید، نظرتان عوض می‌شود و می‌فهمید که شانس،‌ نقشی در پیشرفت آن‌ها نداشته است.

اشخاص موفق افرادی هستند که اصول موفقیت را آموخته و اعمال‌شان را دقیقاً با آن اصول هماهنگ کرده‌اند، ‌آن‌ها موفقیت‌شان را به حساب "آگاهی و تلاش فراوان" خود می‌گذارند و افراد معمولی، شکست‌هایشان را به حساب بدشانسی!

طبق قانون علت و معلول،‌ اگر مشکلاتی در زندگی خود دارید، مثلاً اگر از اندام خود راضی نیستید،‌ اگر شغل خوبی ندارید، اگر مشکل مالی دارید و... وقتی عاقلانه و منصفانه آنها را نقد کنید،‌ می‌بینید که جز خودتان، هیچ چیز و هیچ کس در شکل‌گیری این مشکلات نقشی نداشته است.

شما به خاطر خودتان و کارهایی که کرده‌اید، در موقعیت فعلی قرار گرفته‌اید. تصمیمات گذشته شما، امروز شما را ساخته است و تصمیمات امروز شما، آینده شما را رقم می زند. پس برای داشتن آینده متفاوت همین امروز افکار، ‌گفتار و اعمال‌تان را تغییر دهید.

هر چه میزان دانش و عمل شما بیشتر باشد، ‌موفقیت‌های بیشتری نصیب‌تان می‌شود و در این میان جایی برای شانس باقی نمی‌ماند. این، فرمولی جهانی و فراگیر است و در تمام زمان‌ها و مکان‌ها پاسخ یکسان می‌دهد.

آری عزیزان!

اگر می‌خواهید در هر زمینه‌ای به موفقیت برسید،‌ باید برنامه دقیق و روشنی داشته باشید. باید مطالعه کنید و برای عالی ظاهر شدن در آن مورد، مهارت‌های علمی و عملی لازم را کسب نمایید.

باید ریسک عاقلانه بکنید. باید بر افکار خود،‌ گفتار خود، اعمال خود و زمان خود مدیریت دشته و در این مورد بی‌رحم باشید. باید فرصت‌ها را شکار کنید. باید با افراد مناسب دوستی و همکاری نمایید. باید سریع باشید. باید در برابر سختی‌ها و مشکلات به وجود آمده، استقامت کرده و تحت هر شرایطی، تا رسیدن به موفقیت دوام بیاورید.

این‌ها اصولی هستند که باعث می‌شوند پس از یکی دو سال به اهدافی برسید که اکثر مردم در سی چهل سال هم به آنها نمی‌رسند. این‌گونه است که شما آینده خود را خلق کرده و خوش‌شانسی را برای خود خریداری می‌کنید. البته خودتان می‌دانید که شانسی در کار نبوده است!

به امید مفید و مؤثر بودن‌تان برای جامعه و سربلندی‌تان در دو جهان

شاد و پرتوان باشید

مرتضی احمدی­‌منش


 

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
ارسال نظر
captcha