رسالت فردی

همراهان گرامی سلام

آیا تاکنون دیده یا شنیده‌اید فردی که در حال مرگ است آرزو کند کاش اتومبیلی زیباتر، منزلی بزرگ‌تر و یا پُست و مقامی بالاتر می‌داشت؟!

در این مقاله می‌خواهم به نکته‌ای مهم با عنوان "رسالت فردی" بپردازم. همه ما در درون‌مان از خود می‌پرسیم که رسالت زندگی‌مان چیست؟ آیا پیشرفت‌های شغلی و مالی به تنهایی می‌تواند موجبات آرامش ذهنی ما را فراهم کند؟ ما باید بتوانیم به دیگر ابعاد موفقیت از قبیل رسیدن به خانواده، مراقبت از خویش، ارتباط با مردم و کمک و خیررسانی به آن‌ها و بالاخره ارتباط مناسب با خداوند بپردازیم. اگر رسالت خود را در زندگی پیدا نکنید و فقط به اهداف‌تان بیاندیشید، اندکی پس از فتح قله‌های اهداف‌تان، نا امید و بی‌انگیزه می‌شوید.

ثروت، شهرت، پُست و مقام و سایر اهداف، وسایلی هستند که ما را به مقصودی برتر که تکامل و تعالی انسان و خدمت به همنوعان است، سوق می‌دهند.

هدف چیزی است که به سویش می‌رویم و فتحش می‌کنیم، اما رسالت فرایند مستمری است که معرف هر لحظه زندگی بوده و فقط می‌توان با آن هم‌سو شد. به عبارت دیگر رسالت را نمی‌توان تعیین کرد، بلکه باید آن‌را کشف کرد.

رسالت شما چهارچوبی است که ارزش‌ها و اهداف والای‌تان را در خود جای می‌دهد و دلیل اصلی حضور شما در کره زمین است و باید گویای این مطلب باشد که چه کاری می‌خواهید انجام دهید و میل دارید چگونه شخصی باشید. رسالت شما، ارتباط‌تان را با دیگران تعیین کرده و به طور خلاصه رفتار هر روز و هر لحظه شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

آری عزیزان!

بیایید رسالت خود را پیدا کرده و با رفتار و گفتار خود، دنیا را برای خود و دیگران بهتر و دلپذیرتر کنیم و تمام تصمیمات‌مان آکنده از عشق، ایثار، صداقت و حق‌شناسی باشد.

به امید مفید و مؤثر بودن‌تان برای جامعه و سربلندی‌تان در دو جهان

شاد و پرتوان باشید

مرتضی احمدی­‌منش

 

 

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
ارسال نظر
captcha