در حق خودتان لطف کرده و دیگران را ببخشید!

همراهان گرامی سلام

حتماً تابحال در پارک پیاده‌روی کرده‌اید، لذت پیاده‌وری به سبک‌بار بودن آن است، یعنی اگر باری بر دوش خود بگذارید و بعد باری دیگر و... قطعاً کاری بس دشوار و زجرآور خواهد شد.

شاید بگویید مگر عقل‌مان کم است که در حال پیاده‌روی بر دوش خود بار گذاشته و لذت پیاده‌روی را به زجر تبدیل کنیم!؟ حق با شماست، اما کاش با ذهن‌مان هم مانند جسم‌مان عاقلانه رفتار می‌کردیم، متأسفانه بر روی جسم‌تان بار نمی‌گذارید،‌ اما روی ذهن‌تان می‌گذارید!

یکی از این بارها "کینه و نفرت" است. با نفرت از دیگران ببینید چه بلاهایی که بر سر خود نمی‌آورید:

اول اینکه: نفرت یک انرژی پرتراکم منفی است که در وهله اول چاکراها و هاله‌های انرژی ما را بهم ریخته و در نتیجه به مرور زمان باعث بیماری‌های روحی مانند: عصبیت، زودرنجی، افسردگی، حساسیت و... . بیماری‌های جسمی از قبیل: تومور، سرطان، زخم معده، بیماری‌های قلبی و عروقی و... می‌گردد.

دوم:‌ به دلیل وجود این انرژی منفیِ سنگین در ذهن‌مان خصوصاً در ضمیر ناخودآگاه، سرعت رسیدن به موفقیت ما را در کلیه امور زندگی بسیار کاهش می‌دهد.

آری عزیزان!‌

دیگران را حتی اگر بدترین کار دنیا را انجام داده‌اند ببخشید، به دلیل اینکه:

الف) انجام این عمل آنها ناشی از جهل‌شان بوده و اگر می‌دانستند که برگشت هر عمل منفی به سوی خودشان است،‌انجامش نمی‌دادند.

ب) به خاطر روح پاک الهی ک در وجود همه انسان‌هاست،‌حتی بدترین آنها.

ج) الگوهای مذهبی‌مان به ما آموزش بخشش داده‌اند مانند پیامبر اکرم (ص) که به عیادت مردی رفتند که بر سرشان زباله ریخت و یا حضرت علی (ع) که به فرزندانش فرمود: به ابن ملجم شیر و غذا بدهند و او را آزار و مثله نکنند و...

پس در حق خودتان لطف کرده و برای سبک‌باری‌تان هم که شده، دیگران را ببخشید!

به امید مفید و مؤثر بودن‌تان برای جامعه و سربلندی‌تان در دو جهان

شاد و پرتوان باشید

مرتضی احمدی­‌منش

 

 

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
ارسال نظر
captcha