اضطراب و نگرانی،بزرگ‌ترین مانع ثروتمندشدن...

راهیان موفقیت سلام                                                                                                          

استرس یکی از موانع اصلی کامیابی است. اکثریت افراد با نگرانی مالی می‌خوابند، با نگرانی مالی بیدار می‌شوند و با نگرانی مالی کار می‌کنند.

اگر می‌خواهید ثروتمند شوید، باید یاد بگیرید که نگرانی مالی و سایر نگرانی‌های‌‌تان را از ذهن دور کنید. شما باید قدرت ذهنی و روانی خودتان را افزایش داده و منطقه راحتی خود را گسترش دهید. منطقۀ راحتی همان قسمت از زندگی است که ما نسبت به آن راحت هستیم، در آن امنیت داریم و زمانی که در این محدوده کار می‌کنیم، هیچ استرس، فشار و ناراحتی نداریم، اما زمانی که خارج از این منطقه کاری را انجام می‌دهیم، مدام استرس و ناراحتی داریم. در خارج این منطقه هیچ‌وقت نمی‌دانیم کی پاداش می‌گیریم، ولی مطمئن باشید که پاداشی وجود داشته و پرداخت خواهد شد.

مشکلات یکی از نشانه‌های زنده بودن است و هر چه مشکلات بیشتری داشته باشیم، زنده‌تر و فعال‌تر هستیم. ما نباید توقع داشته باشیم که یک زندگی عاری از مشکلات داشته باشیم، چون این غیرممکن است، ولی می‌توانیم با تقویت روحی، ذهنی و روانی خودمان و استفاده از راهکارهای مقابله و حل مشکلات، موانع را کنار بزنیم. به قول معروف: « مهم نیست که به زمین بیفتیم، بلکه مهم این است که بر زمین باقی نمانیم.»

چیزی به نام شکست وجود ندارد و هر چه هست تجربه است. آن چیزی که شما فکر می‌کنید شکست‌تان داده و ناراحت‌تان کرده، عملاً یک تجربه‌ای است که در آینده از آن استفاده کرده و به موفقیت می‌رسید. پس در مورد این‌که چگونه با سختی‌های زندگی برخورد کنید، آگاهی خود را بالا برده و تمرین نمایید.

یکی از ارزشمندترین داشته‌های ما، داشتن انرژی مثبت و توکل است. هر سختی با خودش یک بذر و سودی را به همراه دارد که در آینده برای ما می‌تواند مفید باشد و هر مشکل راه‌حلی دارد، به شرطی که به اندازه کافی برای یافتن راهکار آن تلاش کرده باشیم.

آری عزیزان!

جمله معروفی هست که می‌گوید: « سختی‌ها فانی‌اند و سرسخت‌ها باقی.» پس به جای این‌که در برابر مشکلات، دید منفی داشته و بگویید: « نمی‌تونم مشکلم رو حل کنم، سخته، به مشکل خوردم، به بن‌بست رسیدم، مشکلاتم قفل شده، دیگه درست نمی‌شه و...» و با این کار خودتان را قفل کنید، در عوض با انرژی مثبت، ذهن‌تان را بر روی راه‌حل آن مسائل متمرکز کنید. هلن کلر می‌گوید: « درست است که دنیا مملو از رنج و مشکلات است، اما راه‌حل آن مشکلات هم فراوان است.»

یکی از راهکارهای عملی رهایی از استرس، این است که یک دفتر برداشته و در بالای هر صفحه یکی از مشکلات خود را بنویسید. سپس با باور این‌که این مسأله راه‌حلی دارد، راه‌حل‌های هر یک را در همان صفحه زیر صورت مسأله بنویسید.

یکی دو روز اجازه بدهید که ضمیر ناخودآگاه‌تان نیز راهکارهایی را برای‌تان ارائه نماید. در نهایت با انتخاب بهترین راهکار، با عزمی راسخ و پشتکار آن را اجرایی کنید و در طول مسیر انعطاف‌پذیر، صبور و متوکل باشید.

به امید مفید و مؤثر بودن‌تان برای جامعه و سربلندی‌تان در دو جهان

شاد و پرتوان باشید

مرتضی احمدی­‌منش

 

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
ارسال نظر
captcha