دیگران، سرمایه شمایند.

بهترین شما کسی است که در برخورد با مردم نرم‌تر و مهربان­‌تر باشد.    حضرت زهرا (س)

راهیان موفقیت سلام

آیا تاکنون به اهمیت افراد دور و بر خود برای رسیدن به موفقیت فکر کرده‌­اید؟!... افراد موفق و ثروتمندان خودساخته در تمام جوامع به این مسئله به خوبی واقفند و نسبت به دیگران دارای حس قوی احترام و تحسین هستند.

آنها می­‌دانند که هر موفقیت ماندگاری، در صورت احساس یکی بودن و صمیمیت با مردم به وجود می­‌آید و راه موفقیت، تشکیل یک گروه موفق است که قادر به هم­‌فکری و همکاری با یکدیگر باشند.

به جای آزار دیگران، خودبرتربینی و دستور دادن به آنها باید به مردم احترام گذاشت. مهم­‌ترین عامل موفقیت شرکت­‌های بزرگ، احترام به پرسنل و مشتریان­‌شان است. این شرکت­‌ها پرسنل خود را شریک خود می­‌دانند و حتی به پرسنل و مشتریان­‌شان بخشی از سهام را واگذار می‌کنند. کمتر فردی پیدا می­‌شود که به تنهایی با مجموع پتانسیل یک گروه موفق برابری نماید.

افراد موفق شبکه انسانی گسترده­‌ای در اطراف خود دارند و به دلیل رابطه خوبی که با آنها طی مدت دوستیی‌شان داشته­‌اند، هر زمان که بخواهند از تخصص، تجربه، ارتباطات و سرمایه آنها می‌توانند استفاده کنند و دوستان­‌شان نیز بیی‌مضایقه هر کاری که بتوانند برای ایشان انجام می‌دهند.

افراد موفق، دیگران را فقط به خاطر انسانیت دوست داشته و به آنها احترام می­‌گذارند و چه با آنها کار داشته باشند یا نه، رفتارشان ثابت است. برخی از افراد وقتی با کسی کاری دارند، رفتاری عالی با او دارند و به محض اینکه کارشان به اتمام می‌رسد، رفتارشان تغییر می­‌کند. وقتی کسی از آنها تقاضایی می­‌کند، تلفن­‌هایش را جواب نمی­‌دهند، از او فاصله می­‌گیرند و...

بدانید که موفقیت یک فرد در گرو اطرافیانش است. به عنوان مثال مدیرعامل شرکتی را در نظر بگیرید با افکار و ایده­‌هایی بسیار عالی و چشم­‌اندازی که باعث موفقیت خود، همکاران و حتی سازندگی و توسعه جامعه می‌شود. این مدیرعامل به تنهایی کاری از پیش نمیی‌برد و پتانسیل بالقوه است، لذا باید از همکارانی استفاده کند که با او هم­‌فکر و هم­‌نظر بوده و به اهداف وی ایمان داشته باشند. پس آنقدر جستجو می­‌کند تا گروه خود را پیدا کند، گرچه در این راه آزمون و خطاهای زیادی خواهد کرد، اما سرانجام جوینده، یابنده است.

پس از درست کردن سازمان خود با زیرساخت­‌هایی که می‌خواهد، حالا دیگر این مدیر تنها نیست، بلکه یک گروه متحدالفکر است که حتماً مشتریان­‌شان را نیز با خود همسو می‌کند و در این‌جاست که همه طعم موفقیت را می‌چشند و به مرحله بالفعل می‌رسد.

آری عزیزان!

حضرت علی (ع) می‌فرمایند: "با دشمنت چنان باش که شاید روزی دوست تو بشود..."

پس تحت هر شرایطی رابطه­‌تان را با دیگران را خراب نکنید و پل­‌های پشتِ سرتان را سالم نگهدارید.

به امید مفید و مؤثر بودن‌تان برای جامعه و سربلندی‌تان در دو جهان

شاد و پرتوان باشید

مرتضی احمدی­‌منش

 

 

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
ارسال نظر
captcha