تمرکز و هدف‌گذاری

همراهان گرامی سلام

طی حدود بیش از بیست سالی که در حوزه علوم ذهنی و موفقیت مشغول به فعالیت هستم، به این نتیجه رسیده‌ام که مشکل اصلی انسان‌ها در نرسیدن به موفقیت، کمبود انرژی و توان و حتی گاهاً کمبود آگاهی نیست! بلکه مشکل اصلی، بلد نبودن تمرکزدهی به انرژی و آگاهی‌شان است.

به عنوان مثال اگر کاغذی را زیر نور خورشید بگذارید، حتی پس از ساعت‌ها فقط گرم خواهد شد، در صورتی که با گرفتن چند دقیقه ذره‌بین بر روی آن شاهد شعله‌ور شدن کاغذ خواهید بود. به نظر شما آیا ذره‌بین باعث ازدیاد انرژی آفتاب و سوختن کاغذ می‌شود؟!...

آن چیزی که باعث سوختن کاغذ می‌شود، ازدیاد انرژی نیست، بلکه تمرکز انرژی در یک نقطه است، به عبارت دیگر ذره‌بین انرژی موازی آفتاب را بدون زیاد کردن، فقط در یک نقطه متمرکز می‌نماید.

تمام انسان‌ها دارای توان و انرژی بالایی هستند و در صورتی که یاد بگیرند چگونه جلوی آن ذره‌بین بگذارند، قطعاً تمام اهداف و آرزوهای‌شان را فتح می‌کنند. حال سئوال اینجاست که ذره‌بین انرژی انسان چیست و چرا تاکنون از رسیدن به موفقیت باز مانده‌ایم؟!...

همان‌گونه که اگر تصویر پازل کاملی را قبلاً ندیده باشیم، در چیدمان قطعات آن به مشکل اساسی خواهیم خورد، بدون آن که تصویر واضح و روشنی از خواسته‌های خود در ناخودآگاه‌‌مان موجود باشد، زندگی مرتب و رو به جلویی نخواهیم داشت.

ضمیر ناخودآگاه انسان دائماً در حال فراهم آوردن اطلاعاتی است که به ما جهت بدهد. اگر خواسته‌های خود را به طور دقیق و شفاف برای او تبیین نکرده باشیم، نمی‌توانیم از قدرت عظیم ساماندهی او برای رسیدن به آرزوهای‌مان بهره ببریم.

"هـدف" ذره‌بین انرژی انسان است و باعث می‌شود که انرژی، توان و آگاهی شما بر روی یک نقطه (هدف) متمرکز شود.

افکار، گفتار و کارهایی که در طول روز انجام می‌دهید، باید در راستای اهداف‌تان باشد، در غیر این‌صورت در یک دور تسلسل باطل اسیر شده و مرتباً دور خود می‌چرخید و با گذشت هر سال احساس ناامیدی و افسردگی بیشتری می‌کنید، چرا که می‌بینید در رسیدن به آرزوهای‌تان ناکام مانده‌اید.

مشکل اصلی شما ناتوانی، کمبود انرژی، بدشانسی، تقدیر و... نیست، بلکه باید به انرژی و آگاهی خود با تعیین صحیح اهداف، تمـرکز و قدرت بدهید.

آری عزیزان!

هر چقدر اهداف بزرگتر و شفاف‌تر باشند، در شما انگیزه بیشتری ایجاد می‌کنند، به افکار و کارهای شما نظم می‌دهند و از سردرگمی و چرخیدن دور خود نجات‌تان می‌دهند. افسردگی را از شما دور کرده و باعث می‌شوند مشکلات روزمره اصلاً به چشم‌تان نیایند و مشکلات بزرگ را با شادی و قدرت حل کنید.

توصیه می‌کنم در رابطه با شناخت هدف کتاب‌هایی را مطالعه کنید تا به طور کامل و صحیح با "قدرت هدف‌گذاری" آشنا شوید.

به امید مفید و مؤثر بودن‌تان برای جامعه و سربلندی‌تان در دو جهان

شاد و پرتوان باشید

مرتضی احمدی‌منش

 

 

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
ارسال نظر
captcha