به ممکن‌ها بیاندیشید، نه به غیرممکن‌ها

همراهان گرامی سلام

اغلب افراد بیشتر فرصت‌های پیش رویشان را نادیده می‌گیرند. می‌دانید چرا؟...

به دلیل نصیحت‌های به ظاهر حکیمانه این و آن ! اگر می‌خواهید در راه موفقیت گام بردارید، نصیحت‌های این مدعیان عقل را نشنیده بگیرید.

یکی از راه‌های موفقیت تقویت حس ششم، به جای پیروی کورکورانه از اصول عقلانی است.

در حقیقت باید بتوانید ممکن‌ها را از ناممکن‌ها تشخیص دهید، مانند تشخیص رگه‌های طلا در میان صخره‌ها..

درست است که شاید همه چیز در جهان ممکن نباشد، اما قطعاً ممکن‌ها از غیرممکن‌ها بیشتر است.

تمام اختراعات، قبلاً غیرممکن گفته می‌شدند. روزگاری تلفن، فاکس، موبایل، اتومبیل، پرواز و... غیرممکن بودند، اما تفکر مخترعین، این غیرممکن‌ها را به ممکن تبدیل کرد.

افرادی که ذهنیت مثبت دارند، همیشه علی‌رغم اینکه اوضاع از نظر دیگران بد به نظر می‌رسد، اما از نظر آنان بد نیست و نتیجه، برای این افراد معمولاً بهتر از حد تصور است.

در ذهن افراد موفق محدودیت و تعصب جایی ندارد و ذهن خلاق و نوآور آنان فقط به تلاش مستمر نیاز دارد. ریزبینی منطقی و موشکافی زیاد، ذهن را راکد می‌کند.

اغلب انسان‌های موفق تحصیلات رسمی نداشته‌اند و چه بسا اگر ذهن آنان در چهارچوب نظرات علمی محدود می‌شد، تخیل و قدرت ریسک‌پذیری‌شان کاهش می‌یافت.

شاید با دلایل عقلانی، رؤیاها را عملی ندانیم، اما در حقیقت مشکل، در اعتماد به نفس ضعیف و چهارچوب کوچک و محدودیت ذهن ماست. در واقع بسیاری از ایده‌ها نه ممکن‌اند و نه غیرممکن، فقط به میزان انرژی‌ای که برای اجرا و تحقق آنها صرف می‌کنیم، بستگی دارد.

فردی که قدرت ذهن را می‌شناسد و اعتماد به نفس بالایی دارد، به آسانی قادر به تمرکز بر جنبه‌های مثبت هر چیز است و از همه چیز در جهت موفقیت خود بهره می‌گیرد.

کسانی که در اجرای ایده‌های خود مردّدند، قادر به رؤیت فرصت‌ها و امکاناتی که موجود و در دسترس‌شان است، نیستند. نحوه دید این افراد همراه با استرس و به نوعی فلج‌کننده است.

پس به جای توجه به موانع موجود، با ذهنیت مثبت در جستجوی راهکارها باشید.

به جای "نمی‌شود" بگویید: "چگونه این کار را انجام دهم؟" و به جای "نمی‌توانم" بگویید: "چگونه می‌توان این کار را انجام داد؟"

آری عزیزان!

در جوامع امروزی هزاران ایده و طرح در ذهن هزاران نفر خفه می‌شود، فقط به این دلیل که ذهن اکثر افراد بیشتر منفی است تا مثبت و طبق اصل جاذبه بیشتر، منفی‌ها و موانع را جذب می‌کند تا فرصت‌ها و ابزارها را، در نتیجه غیرممکن ذهنب به غیرممکن واقعی و شکست منجر می‌شود.

آنتونی رابینز می‌گوید: "اگر در کارها باور کنید که موفق می‌شوید یا باور کنید که شکست می‌خورید، در هر دو صورت همانی می‌شوید که فکر کرده‌اید."

به امید مفید و مؤثر بودن‌تان برای جامعه و سربلندی‌تان در دو جهان

شاد و پرتوان باشید

مرتضی احمدی‌منش

 

 

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
ارسال نظر
captcha