راهنمای نصب

مقدمه


اگر از گوشی های اندروید استفاده می کنید شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که پس از دانلود یک اپلیکیشن هنگامی که می خواهید آن را نصب کنید ارور App not installed اندروید نمایش داده شود. چنین خطایی معمولا زمانی رخ می دهد که فایل نصبی را از سایتی به غیر از گوگل پلی دانلود کرده باشید. به طور کلی می توان گفت که عوامل مختلفی مانند خراب بودن فایل نصبی ، نبود فضای خالی در حافظه ، عدم شناسایی کارت حافظه و ... همگی می توانند شما را با مشکل نصب نشدن برنامه در اندروید مواجه کنند. در همین راستا در این مقاله قصد داریم علت نصب نشدن برنامه در اندروید را به طور مفصل بررسی کنیم و برای رفع مشکل App not install در اندروید راهکارهایی به شما عزیزان آموزش دهیم.

 نصب نشدن برنامه در اندروید

در این قسمت علل نصب نشدن برنامه در اندروید را بررسی می کنیم و برای برطرف کردن هر یک از آنها راهکارهایی ارائه می دهیم.

 

نصب نشدن برنامه در اندروید به دلیل عدم وجود فضای کافی

پیشنهاد می کنیم تا حد امکان برنامه ها را در حافظه خود گوشی ذخیره سازی کنید و مسیر نصب آنها را تغییر ندهید اما در برخی موارد پر بودن حافظه گوشی شما موجب نصب نشدن برنامه در اندروید می شود. در چنین شرایطی برنامه های سنگین خود را به کارت حافظه منتقل کنید و یا اپلیکیشن های اضافی را پاک کنید، پس از آزاد شدن فضای گوشی مجددا می توانید برای نصب برنامه اقدام نمایید.

 

نصب نشدن برنامه در اندروید به دلیل فعال نبودن Unknown sources

در گوشی های اندروید یک بخش امنیتی به نام Unknown sources وجود دارد که در صورت دانلود یک برنامه از منبع ناشناخته گوشی شما اجازه نصب برنامه را به شما نمی دهد برای رفع مشکل نصب نشدن برنامه در اندروید Unknown sources را به روش زیر فعال کنید :
- وارد settings شوید .
- گزینه lock screen and security را انتخاب کنید .
- در صفحه باز شده گزینه Unknown sources را فعال کنید .

 

 App not installed اندروید


 

نصب نشدن برنامه ها در گوشی اندروید به دلیل عدم شناسایی SD کارت

یکی دیگر از دلایل ارور App not installed اندروید شناسایی نشدن مموری کارت گوشی است . برای رفع مشکل نصب نشدن برنامه در اندروید شما باید کارت حافظه خود را Mount کنید. لازم به ذکر است که بسیاری از گوشی های هوشمند جدید به صورت اتوماتیک این کار را انجام می دهند اما اگر SD card شما Mount نشده می توانید مطابق مراحل زیر عمل کنید:

-وارد Settings گوشی شوید.
-به بخش Storage مراجعه کنید.
-بر روی SD card اشاره کنید و مانند تصویر mount را بزنید.

اکنون می توانید مجددا برای نصب برنامه اقدام کنید

 

 نصب نشدن برنامه در گوشی اندروید

 

اگر با انجام این کار هنوز گوشی شما کارت حافظه را شناسایی نکرده پیشنهاد می کنیم یک بار SD card خود را فرمت کنید. برای اینکار می توانید کارت حافظه را به کامپیوتر یا لپ تاپ متصل کنید. سپس My Computer را باز کنید و بر روی کارت حافظه کلیک راست کرده و گزینه Format را انتخاب نمایید. گزینه File system را بر روی exFAT قرار دهید چرا که این فرمت برای اکثر گوشی های اندرویدی قابل شناسایی می باشد. Allocation unit size را نیز بر روی 1024kb تنظیم کنید و در آخر Start را بزنید. پس از فرمت شدن کارت حافظه آن را مجددا به گوشی متصل کنید و مانند بخش قبل برای Mount کردن آن اقدام نمایید تا مشکل نصب نشدن برنامه در اندروید برطرف شود. 

 

علت نصب نشدن برنامه در اندروید
 

 

دانلود برنامه از یک منبع نامعتبر باعث نصب نشدن برنامه در اندروید می شود

ممکن است شما برنامه مورد نظر خود را از کانال های تلگرام یا سایت های نا معتبر دانلود کرده باشید . در بعضی از مواقع گوشی شما برای محافظت از سیستم عامل خود از نصب این برنامه ها جلوگیری می کند . بهتر است برنامه های خود را از Google play دانلود و نصب کنید .

 

 

رفع مشکل نصب نشدن برنامه با تنظیمات مجدد

گاهی برای رفع مشکل App not install در اندروید باید تنظیمات App های خود را Reset کنید . برای انجام این کار مراحل زیر را انجام دهید :
- وارد settings شوید .
- روی Apps تپ کنید .
- در صفحه باز شده روی گزینه سه نقطه بالا راست صفحه تپ کنید
- گزینه Reset app preferences را انتخاب کنید .

 

سوالات متداول


1- دلایل نصب نشدن برنامه ها در اندروید چیست؟

بطور کلی باید گفت مشکل اصلی نصب نشدن برنامه ها ، وجود یک مشکل در فایل نصبی برنامه و یا عدم دسترسی گوشی به مجوز نصب برنامه ها می باشد

2- کدام برنامه ها بیشتر در نصب دچار مشکل می شوند؟

تفاوتی نمی کند. هر برنامه ای اعم از تلگرام ، اینستاگرام و ... می توانند در هنگام نصب خطا دهند و به مشکل بخورند.

3- آیا نصب نشدن نرم افزار ها می تواند به دلیل روت کردن گوشی باشد؟

بله. روت کردن گوشی هم می تواند گوشی را دچار مشکل کند و به اپلیکیشن ها اجازه ی نصب ندهد.